KULTUURIKESKUS

Näitus Raeküla Vanakooli keskuse suures saalis

Raeküla Vanakooli keskuses tegutsevad

Vaata proovide aegu ja juhendajate kontakte siit.

Folkloorirühmad

Kevade

Kirmas Rahvuskultuuriselts Kirmas hõlmab endast alates aastast 1985 tegutsevat segarahvatantsurühma, naisrühma ning laste folkloorirühma. Tegutseme Pärnus, osaleme kõigil suurematel tantsuüritustel ja igal aastal ka ühel-kahel folkloorifestivalil. Pärnus ja Pärnumaal osaleme turistide meelelahutusprogrammides, tantsides neile ja koos nendega ja mängides rahvalikke mänge. Loe lisa: https://kirmasfolk.wordpress.com/

Šõutantsurühmad

Kelmikad Mannikesedon üks äärmiselt rõõmus ja hakkaja seltskond. Tantsime eelkõige oma rõõmuks ja võimalusel teiste rõõmuks. 🙂 Oleme avatud meele ja sooja südamega tantsurühm. 🙂

Celavy alustas oma tegevust tantsijatega 2006. aasta novembris. Trupi loojaks on pikaaegse tantsija- ja tantsuõpetajakogemusega Hellevi Maasepp. Mõne aasta pärast liitus tantsutrupiga ka laulja Marge Lumisalu. Alates 2016. aastast on Celavy solistiks noor ja andekas Maret Palusalu. Lisaks tantsimisele esineb tantsutrupis Celavy aegajalt lauljana ka Merit Hirvoja-Tamm. Tantsutrupp Celavy tantsustiil ja repertuaar on mitmekülgne, sisaldades nii showtantsu, ladina rütme kui ka kabaree klassikasse kuuluvaid tantse ja laule kaasaegses võtmes. Lauljad esitavad oma etteasteid eesti, inglise, prantsuse kui ka hispaania keeles.

FLY

Flamenko

Breiktants Breaking ehk rahvakeeles breiktants on alguse saanud varastel 1970-ndatel Ameerikast, New Yorki linnast. See tants ühendab endas akrobaatikat, tasakaalu, kontrolli keha üle, loomingulisust ning muusikatunnetust. Oma trennis soovin eelkõige, et õpilased naudiksid seda, mida nad teevad ning oskaks ka ise luua. See tõttu panen rohkem rõhku freestyle-le ehk vabadusele mõelda välja enda kavasid ja kombinatsioone. Jälgime hip-hopi põhimõtet ehk “Peace, love, unity and having fun” 🙂

Meesansambel Rannavaresed tegutseb hetkel kaheksakesi. Juhendaja Ene Saar kirjutab: “Laulame rahvalikke lihtsaid laule klaveri saatel.”

Instrumentaalansambel Rotiküla vanamehed mängib peamiselt austria polkasid ja valsse.

Ansambel Metsatuka muusikud

Noormuusikute keskus SMS on stuudio, kus noortebändid saavad harjutada. Lepi aeg kokku tel 5567 1766 või 5845 3331.

Käsitööstuudio on avatud E-R kl 11-16, juhendamine kokkuleppel tel 5567 1766.

Raeküla Rahva Teater alustab oma 7. hooaega. Koos loome tekste, mis kõnetasid minevikus ja loodetavasti ka tulevikus. Ise loome ja ise mängime. Rõõmsalt koos. Oodatud on igas vanuses huvilised, kes tahavad esineda.