Merle Sild – personaalnäitus

Inglismaal Plymouthis elav ja töötav Merle Sild on tegelikult Tartu tüdruk, sündinud 7. märtsil 1960 ja lõpetanud Tartu 8. keskkooli Vello Saage kirjandusklassi. Ülikoolis aga õppis hoopis õigusteadust ja saksa keelt. Miks?
“See on kummaliselt ebaõiglane, et me peame tegema eluliselt tähtsad valikud siis, kui me elust veel midagi ei tea, ei tunne iseennast, oma andeid ega oma võimalusi,” ütleb Merle Sild. Ülikoolis õppis Merle õigusteadust ja saksa keelt, töötas kohtutäiturina, ajalooarhiivi fondihoidjana ja saksa keele õpetajana ning pidas paari kohvikut. Ent kogu aeg püsis meeles, et kunagi meeldis talle teha hoopis muud.
“Oleksin nagu oodanud parajat aega. Oli teadmine, et elu algab homme, homme hakkan ma tegema midagi, mis mind tõeliselt huvitab,” räägib Merle. “Keegi oleks nagu pidanud tulema ja mulle kätte näitama, mida ja millal tegema hakata. Mingil hetkel sain aru, et kui ma kohe ei alusta, ei alusta ma kunagi ja keegi teine ei saa minu eest ära teha neid asju, mis võivad mu ellu ilu ja tasakaalu tuua.”
Tartu kunstikoolis oli Merle saanud kunstiharidust, kuid maalima hakkas alles 2000. aastal. Esimene personaalnäitus Soomes Tampere Eesti klubis oli 2004. aastal. Pärast seda sõitis Merle tööle Inglismaale, kus leidis Newcastles kujutava kunsti kursused.
Kolm aastat hiljem kolis ta Hispaaniasse juba konkreetse eesmärgiga end seal kunsti alal täiendada.
“Hispaanias Malaga kandis elas Eestist pärit kunstnik Monica del Norte, kes oli ja on siiani suur eeskuju oma värvikäsitluse, ideede ja emotsionaalsusega juba sellest ajast, kui ta veel Deivi Org oli ja inimesi oma suurejooneliste kudumitega üllatas.”
Merle Sild ütleb, et pole vahet, millises riigis maalida või kirjutada, sest maailm on väike ja piirid riikide ja inimeste vahel avatumad kui kunagi varem.
“Igal inimesel on vaja elada seal, kus ta ennast parajasti hästi tunneb ja kus teda vajatakse. Inglismaa on hetkel elamiseks minu jaoks parim.”
Kõige muu kõrval maalib Merle palju orhideesid.
“Orhideede kasvatamist kodustes kasvuhoonetes ja talveaedades nägin esimest korda Londonis. Värvide mitmekesisust ei andnud mitte millegagi võrrelda. Öeldakse, et lilledes on koos kogu maailma värvid, orhideedes on aga koos kõigi lillede värvid. ” ütleb Merle Sild. Maale on võimalik ka osta.

DSC_0009 DSC_0010 DSC_0013 DSC_0014 DSC_0016 DSC_0017 DSC_0018 DSC_0019 DSC_0020 DSC_0021